Hosting / Sunucu

Hosting / Sunucu

Hosting / Sunucu

Hosting Sunucu İnternet üzerinde yayın yapan tüm siteler bir barınma alanına ihtiyaç duyarlar. Hosting bu barınma hizmetine verilen isimdir. Bir hosting firmasının sizin internet sitenizi çeşitli özelliklere sahip sunuculardan bir alan vererek sunucusunun hard diskini paylaşma işlemidir. Sıradan bilgisayarlar hosting hizmeti veremezler. Hosting hizmeti konfigüre edilmiş, güçlü bilgisayarlar tarafından verilir. Sunucu ise belirli bir ağdaki hizmetlere erişimi yöneten bilgisayardır. Sunucular istemcilere cevap verirler. Yani siz internete bağlandınız ve bir siteye girdiniz sitede yaptığınız her işlem bir istemcidir. Bu istemcilere sitenin bağlı olduğu sunucu cevap verir. Sunucular dosyaları, siteleri, resimleri host edebilirler. Sunucu ve hosting fiyatlarını belirleyen farklı etkenler vardır. Sunucunun lokasyonu, sunucu hizmeti veren bilgisayarın teknolojik özellikleri verilen yazılım desteği, sunucunun uptime oranları, ticket sisteminin hızlı çalışması gibi birçok etken hosting ve sunucu fiyatlarını belirleyen unsurlardır. İnferox olarak tüm sunucu ve hosting hizmetleriniz için farklı çözüm alternatiflerimiz bulunmaktadır. %99.9 uptime garantisi ile sunucularımız 7/24 açıktır. Bu nedenle sitelerinizde kopma sorunu yaşanmaz. Üstelik yedekleme işlemi rutin olarak farklı bilgisayarlarda yapılır.

Böylece herhangi bir çökme anında bilgileriniz kaybolmaz. Bize ulaşarak son yedeği tekrar yükleyebilirsiniz. Linux mu Windows mu Hostingler Linux ve Windows hosting olmak üzere farklı amaçlar için konfigüre edilirler. Sitenizin ihtiyacına göre inferox size hem Windows hosting hem de Linux hosting sunmaktadır. Ayrıca reseller hosting hizmetimiz ile birden fazla alan adını aynı hostingde barındırabilir. Siz de kendi alanınızdan hosting kiralayabilirsiniz. Linux hosting hizmetlerimiz 3 farklı paket şeklindedir. Bunlar • Bireysel Linux hosting • Kurumsal Linux Hosting • Bayi Linux Hosting Wordpress, joomla gibi php programlama dili kullanan siteler genellikle Linux hosting kullanırlar. Asp asp.net Microsoft SQL gibi dillere sahip siteler ise Windows hosting kullanırlar. Her iki sistemde de flash ve HTML çalışır. Her iki sistemde de php , MYSQL çalışır. Ancak PHP için Linux daha stabildir. Bu yüzden php tabanlı bir siteniz varsa Linux asp tabanlı bir siteniz varsa Windows hosting seçmelisiniz VPS Eğer kendinize ait limitleriniz olsun rami ve işlemciyi başkaları ile paylaşmayayım diyorsanız o zaman VDS çözümlerimizden yararlanabilirsiniz. Wordpress Hosting Tüm hostinglerimizde wordpress sistemi çalışmaktadır.

Ancak wordpress hosting için Linux hosting kullanmanızı tavsiye ederiz. Seo Hosting Eğer SEO ile ilgileniyorsanız ya da sitelerinize SEO yapmak için farklı iplere sahip A, B, C Class iplere sahip sunucular arıyorsanız Seo hosting hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Farklı kaynaklardan gelen linklerin daha değerli olduğunu bilen SEO uzmanları, kendi sitelerini güçlendirmek adına farklı iplere sahip sitelerden link çıkışları yaparlar bunu sağlamak için ise farklı ipler veya farklı sunucular gereklidir. Bunun için danışmanlarımızdan ücretsiz destek alabilirsiniz. Hosting Güvenliği Hosting ve sunucularda en temel sorun güvenlik açıklarıdır. Çünkü bazı siteler açıklarını tam kapatmadıkları için yada site açma izinleri gibi kritik unsurları göz ardı ettikleri için sitelere sızma gerçekleşir. Ardından siteden tüm sunucuya sızma gerçekleşebilir. Böylece sunucu enfekte hale gelebilir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için inferox olarak katı kurallara sahibiz. Müşterilerimizin başka müşterilerimizin hatalarından zarar görmemesi için yoğun çaba sarf ediyoruz.